Drogie Mediatorki i Mediatorzy!

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Mediacji. Tym razem obchodzimy go 18 października (czyli jak zwykle w trzeci czwartek tego miesiąca).

Warto przypomnieć, że to Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych w 2008 roku zainicjowało jego obchodzenie w Polsce. Wydaliśmy wtedy pierwszy numer Kuriera Mediacyjnego. Stało się to już tradycją, zaangażowały się inne organizacje pozarządowe, Ministerstwo Sprawiedliwości, sądy, prokuratury.

W tym roku chcemy rozpocząć nowy zwyczaj: 100 warsztatów z rozwiązywania konfliktów na Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Zapraszamy wszystkich mediatorów Stowarzyszenia do przeprowadzenia w Dniu Mediacji (lub w innych dniach w połowie października) warsztatów i spotkań na temat rozwiązywania konfliktów i mediacji.

Gdzie? W szkołach, bibliotekach, domach kultury, organizacjach pozarządowych, poradniach, w swoim miejscu pracy. Wszędzie tam, gdzie możecie spotkać grupę ludzi.

Co? Krótkie (45 min – 1, 5 godziny warsztaty, spotkania, wystąpienia, prezentacje. W zależności od Waszych preferencji, możliwości i potrzeb grupy.

Jak? Każdy, kto się zgłosi do SMR otrzyma od nas scenariusz zajęć (do twórczej adaptacji), materiały dla uczestników, prezentację, plakat informacyjny (do uzupełnienia szczegółami organizacyjnymi – gdzie, kiedy, dla kogo?). Przygotujemy kilka wersji scenariusza: dla młodzieży, o mediacji ogólnie, o mediacji rodzinnej.

Zachęcamy Was – powodzenie mediacji zależy przede wszystkim od świadomości naszych potencjalnych klientów. Budujmy tę świadomość!

Co trzeba zrobić, by przeprowadzić warsztat, czy spotkanie:

1. Znajdźcie zainteresowanych. Szkołę, bibliotekę, organizacje itp.
2. Zgłoście się do nas. Każdy, kto prześle informację, ze jest zainteresowany, otrzyma komplet materiałów: zaświadczenie, ze jest członkiem SMR, propozycję listu do dyrektora szkoły, materiały trenerskie, prezentację. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 30 września 2012 r. Piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Zgłaszajcie zapotrzebowanie również na Kurier Mediacyjny.

Czekamy na Wasze zgłoszenia, życzymy powodzenia w przygotowaniach do Międzynarodowego Dnia Mediacji!

Zarząd SMR